Zabiegi po porodzie

Większość kobiet po porodzie chce jak najszybciej odzyskać kondycję z okresu sprzed ciąży. Chce w całym tym szczęściu związanym z pojawieniem się maleństwa na świecie, czuć się też komfortowo sama ze sobą, bo szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko.

Ciąża niewątpliwie zmienia nasze ciało i o ile w tym czasie doskonale rozumiemy, że tak właśnie działa natura i dodatkowe kilogramy, pojawiające się rozstępy nie stanowią dla nas problemu, o tyle po porodzie stajemy się bardzo krytyczne w stosunku do tego co okres tych dziewięciu miesięcy zrobił z naszym ciałem. Oczywiście, trzeba dać sobie czas i bardzo rozważnie podejść do tematu, zwłaszcza wtedy kiedy karmimy nasze dziecko piersią. W większości przypadków osiągnięcie najlepszych wyników poza masażami/zabiegami wymaga połączenia z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną.

Dla świeżo upieczonych mam oraz tych, które już od dawna walczą ze swoim ciałem po ciąży, przygotowaliśmy propozycje zabiegów, które powinny pomóc w walce z następującymi problemami: